browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dzień Dziecka

Posted by on 7 czerwca 2021

„Kiedy dziecko się śmieje, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

Dzień Dziecka jest ważnym międzynarodowym świętem obchodzonym na całym świecie już od 66 lat. Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania i podkreślenia ideałów, i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Co ciekawe, w Polsce i innych krajach z naszego rejonu Europy, Dzień Dziecka obchodzony jest już od 1950 roku!

1 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Ten szczególny dzień był niezwykle ważny, ponieważ uczniowie po zdalnym nauczaniu mogli spędzić ze sobą wspólnie czas i poświętować. Dla każdej klasy wychowawcy przygotowali zajęcia integracyjne w swoich klasach, nie zabrakło także zabaw i gier planszowych, i sportowych. Starsze klasy – V , VI i VIII wykazały się swoją aktywnością ruchową na boisku i rozegrały na hali sportowej turniej piłki siatkowej.

Dla wszystkich uczniów pan radny Bogusław Karkoszka zafundował słodką niespodziankę – czekoladę i soczek oraz przekazał serdeczne życzenia z tej okazji.

W tym dniu wszystkim uczniom serdeczne i ciepłe życzenia złożyła pani dyrektor – zdrowia, radości, fascynujących przygód, wspaniałych przyjaciół i spełnienia marzeń.

1 czerwca uczniowie spędzili bardzo radośnie i miło. Nie zabrakło również lodów i mnóstwa uśmiechu na twarzach. Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku.

Za otrzymane słodkości i życzenia serdecznie dziękujemy panu radnemu, słowa podziękowania kierujemy także w stronę pani dyrektor i nauczycieli, którzy połączyli w tym dniu naukę z zabawą, „przyjemne z pożytecznym”.

Galeria zdjęć

Comments are closed.