browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

AMBASADOR SZKOLNEJ WYNALAZCZOŚCI 2024

Posted by on 19 czerwca 2024

17 czerwca 2024 roku w siedzibie Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Ambasador Szkolnej Wynalazczości 2024, podczas której Organizatorzy – Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej wspólnie z Fundacją Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Polską Akademią Dzieci, ogłosili wyniki 9. edycji tego konkursu. Tematem przewodnim było hasło „Tworzymy dla Planety”.

Konkurs był przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych wśród uczniów szkół podstawowych: wynalazki oraz wzory przemysłowe (każda z kategorii tematycznych podzielona na dwie kategorie wiekowe od 7 do 10 lat i od 11 do 15 lat).

Zadania konkursowe polegały na zaprojektowaniu, wykonaniu i zgłoszeniu projektu lub kilku projektów indywidualnie lub w maksymalnie 6-osobowych zespołach.

Wśród zgłoszonych do konkursu projektów znalazł się wynalazek naszego ucznia z klasy IV, Bartłomieja Wołtosza (etui na smartfon z panelem solarnym), który otrzymał tytuł LAUREATA w kategorii WZORY PRZEMYSŁOWE w kat. wiekowej od 11 do 15 lat i został uhonorowany nagrodami oraz tytułem Ambasadora Szkolnej Wynalazczości 2024.

Warto podkreślić, że młody „wynalazca” – Bartłomiej od najmłodszych lat przejawia zainteresowania do tworzenia wynalazków, nieszablonowego myślenia, potrafi zaproponować nowe wzory, niezbędne do projektowania w przyszłości innowacyjnych rozwiązań i projektów technicznych.  

Serdecznie gratulujemy i liczymy na dalszą kreatywność!

Dorota Lenkiewicz

Comments are closed.