browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

Posted by on 9 kwietnia 2019

            2 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy  I i III  SP wraz z wychowawczyniami  udali się z wizytą do remizy OSP w Jasionce.

          Dzieci zostały serdecznie  przywitane i przyjęte przez strażaków: Michała Zająca oraz Kamila Kopciucha. W trakcie spotkania zostały zaznajomione  z ciekawostkami związanymi z pracą zawodową strażaków, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się również, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko  samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Uczniowie mogli je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Następnie dzieci zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Wysłuchały prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych oraz jak zachować się w czasie pożaru. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy – 112 . Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie.     

          Uczniowie wykazali duże zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyli cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji.
Wdzięczność strażakom za miłe spotkanie uczniowie wyrazili głośnym DZIĘKUJEMY, życząc im równocześnie wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu. Po wizycie w straży dzieci przyznały, że ten zawód chociaż jest niebezpieczny to bardzo im się podoba.

           Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

Galeria: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11.

Comments are closed.