browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wycieczka w Bieszczady

Posted by on 24 września 2021

We wtorek 21 września klasa 5 i 6 pojechały na wycieczkę w Bieszczady. W planach mieliśmy przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną, zwiedzanie wystawy w Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem oraz obserwacja żubrów w ich naturalnym środowisku.

Bieszczadzka Kolejka Leśna jest jedną z najsłynniejszych kolejek wąskotorowych w Polsce i wyjątkową atrakcją Bieszczad. My zdecydowaliśmy się na przejazd: Majdan-Balnica-Majdan. Linia kolejowa biegnie w większości w lesie, w pobliżu koryta rzeki Solinka, którą widać raz z prawej, raz z lewej strony. Co jakiś czas trasę kolejki przecinają lokalne drogi, o czym informuje bardzo donośny sygnał ostrzegawczy maszynisty. Pociąg jedzie wolno, na tyle, by podziwiać …no właśnie – dziką przyrodę. paśniki dla zwierząt, powalone drzewa, wystające z ziemi korzenie czy przelatujące ptaki. Miejscami trasa jest bardzo kręta, na tyle, by osoby z ostatniego wagonu machały tym z pierwszych. Po 45 minutach dotarliśmy do Balnicy na półgodzinny planowany postój. W tym czasie lokomotywa obiega wagony aby po pół godziny kontynuować podróż powrotną do Majdanu.

Po podróży kolejką udaliśmy się do Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem, gdzie mogliśmy się dowiedzieć o roślinach i zwierzętach występujących w Bieszczadach.

Na koniec naszego krótkiego pobytu w Bieszczadach pojechaliśmy poobserwować żubry w ich naturalnym środowisku.

Pod koniec wycieczki wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu, chociaż nieco zmęczeni. Pogoda dopisała, a my już myślimy gdzie pojedziemy następnym razem.

Galeria zdjęć

Comments are closed.