browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wycieczka dydaktyczna klasy VII do Dukli

Posted by on 26 października 2021

26 października klasa VII, wykorzystując piękną słoneczną pogodę i uroki jesieni, wybrała się na wycieczkę dydaktyczną do Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Dukli.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, zapoznając się z walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi oraz wartościami kulturowo- historycznymi obszaru Parków Krajobrazowych administrowanych przez Zespół. Obejrzeli wystawę fauny i flory pobliskich parków krajobrazowych, film przyrodniczy „Lasy Podkarpacia” oraz przeszli po ścieżce sensorycznej. Grali w koło fortuny, a także brali udział w warsztatach pt. „Las w słoiku”. Była to niezwykła lekcja cierpliwości i rozumienia zależności w naturze. O rośliny, tak samo, jak relacje należy dbać. To metoda, która angażuje do twórczości, odpowiedzialności, rozumienia zależności pomiędzy człowiekiem a naturą.

Na zakończenie uczniowie mogli bardzo miło spędzić czas przy ognisku, piekąc kiełbaski i obserwując owady w pobliskim hotelu dla owadów.

Pod koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali publikacje edukacyjne Zespołu.

Podsumowaniem wycieczki był jesienny spacer po parku w Dukli i zabawy integracyjno-relaksujące wśród drzew i liści w wyjątkowo pięknej jesiennej szacie… Siódmoklasiści podziwiali jesienne barwy, rosnące krzewy i drzewa. Bawili się wyśmienicie na świeżym powietrzu!

Podczas wyjazdu mieli również okazję skorzystać z nowej atrakcji turystycznej w Dukli – Budki Nietelefonicznej. Korzystając z aparatu telefonicznego, można wsłuchać się w historię i informacje o każdym z 16 przystanków ścieżki historyczno-przyrodniczej „Po Dukli”.

Wszyscy dotlenieni i zadowoleni wrócili do szkoły. Już nie możemy doczekać się następnej wycieczki…

GALERIA

Comments are closed.