browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wycieczka do Bóbrki i Krosna

Posted by on 30 października 2023

W czwartek 26.10.2023 r. klasa V uczestniczyła w wycieczce do Bóbrki i Krosna. Najpierw udaliśmy się do Bóbrki, aby zwiedzić Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza, gdzie pani przewodnik opowiadała nam o życiu i pracy Ignacego Łukasiewicza, historii wydobycia ropy naftowej i jej zastosowaniu w różnych dziedzinach naszego życia.

Następnie pojechaliśmy do Krosna na umówioną wizytę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Tam uczniowie wzięli udział w zajęciach w sali edukacyjnej „Ognik”. Uczestniczyli w pogadankach, oglądali krótkie filmiki dotyczące zagrożenia pożarowego, poznawali ekwipunek strażaka, samodzielnie musieli wydostać się z zadymionego pomieszczenia i odbyli krótkie warsztaty z zakresu pierwszej pomocy. Potem mogli spróbować swoich sił w „labiryncie” ćwiczeniowym (tym samym, na którym ćwiczą prawdziwi strażacy) i na koniec odwiedzili pomieszczenia, w których stoją wozy strażackie. Mogli tam obserwować jak strażacy zjeżdżają po rurze kiedy muszą szybko wyjechać do jakiegoś zdarzenia.

Następnym punktem programu naszej wycieczki było Kino Helios i projekcja filmu „Siła naszych marzeń”. Po filmie poszliśmy coś zjeść, bo po tak intensywnym dniu wszyscy trochę zgłodnieli -))), a po posiłku, trochę już zmęczeni, ale w pełni zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Krzysztof Belczyk

Comments are closed.