browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

WIGILIA 2017

Posted by on 19 lutego 2018

Dlaczego jest Boże Narodzenie

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

                                       ks. Jan Twardowski

 

      Boże Narodzenie, to najpiękniejsze święta spośród wszystkich świąt, pełne miłości, nadziei i wiary, pachnące piernikiem i choinką oraz rozbrzmiewające kolędą.

      Ostatni dzień nauki przed świętami Bożego Narodzenia był w naszej szkole dniem szczególnym.  Jak co roku,  w dniu tym –  22 grudnia 2017 r., odbyła się uroczysta wigilia. Od rana w klasach wyczuwało się świąteczną i ciepłą atmosferę. Uczniowie z wychowawcami dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i smakowali przygotowanych wigilijnych potraw.

      Następnie na szkolnym korytarzu w części artystycznej uczniowie pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowali jasełka pod hasłem „Narodził nam się KSIĄŻĘ POKOJU”. W pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem artyści odegrali swoje role. Świetna gra aktorów oraz cudownie zaśpiewane kolędy i pastorałki zrobiły na wszystkich zebranych bardzo duże wrażenie. Po jasełkach pani dyrektor przekazała uczestnikom spotkania świąteczne życzenia i zaprosiła gości, nauczycieli i obsługę szkolną na wigilię.

      Spotkania wigilijne stały się już tradycją w naszej szkole i ten kolejny, niezwykły i niepowtarzalny dzień na pewno na zawsze zapisze się w pamięci wszystkich uczestników.

Comments are closed.