browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

WIGILIA 2015

Posted by on 28 grudnia 2015

 

„Jest taki dzień – bardzo ciepły, choć grudniowy.

Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.

Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.

Dzień, który już każdy zna od kołyski.”

 

22 grudnia 2015 roku, ostatni i szczególny dzień w naszej szkole – WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA.

Już od kilkunastu lat jest piękną tradycją, że uroczystość ta odbywa się najpierw w świątecznie udekorowanych salach, przy choince, gdzie uczniowie poszczególnych klas z wychowawcami organizują wspólne Wigilie, podczas których łamią się opłatkiem, śpiewają kolędy, delektują się wigilijnymi smakołykami oraz życzą sobie nawzajem wszelkiej pomyślności. Następnie wszyscy pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście zasiadają wspólnie przy wigilijnym stole. Tak było również w tym roku.

Uczniowie, wcielając się w role biblijnych postaci przedstawili bożonarodzeniowe jasełka, które obejrzeliśmy z dużym zainteresowaniem i uwagą. Śpiewano wzruszające kolędy i pastorałki.

Po części artystycznej nauczycielom i gościom zostały wręczone stroiki własnoręcznie wykonane przez uczniów.

Na zakończenie pani dyrektor uroczyście złożyła ciepłe i płynące z serca świąteczne życzenia oraz zaprosiła grono pedagogiczne, obsługę szkolną i gości na spotkanie opłatkowe.

Panowała prawdziwie rodzinna i serdeczna atmosfera. Niech ten niezwykły dzień pozostanie dla wszystkich na długo niezapomnianym przeżyciem i niech te wyjątkowe chwile towarzyszą nam przez cały rok.

Comments are closed.