browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wielkie rzeczy uczynił mi…

Posted by on 25 grudnia 2019

Czas przedświąteczny w naszej szkole jest wyjątkowy. Każda klasa przygotowuje wigilię, z każdej sali rozbrzmiewają kolędy, na choinkach błyszczą się lampki i ozdoby często wykonane przez dzieci. Uczniowie spotykają się na klasowych wigiliach,  łamią się opłatkiem, śpiewają kolędy i robi się bardzo świątecznie.

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. Wzorem lat poprzednich w ten świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie naszej szkoły, którzy pod opieką pani Anny Sygnarskiej przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 20 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed  ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie i nauczyciele. Po występie głos zabrała pani dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Galeria zdjęć

Comments are closed.