browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

W przeddzień Święta Niepodległości

Posted by on 11 listopada 2020

Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy w dniu 11 listopada w celu upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r.

Polska po 123 latach rozbiorów, zgotowanych przez Imperium Rosyjskie, Królestwo Pruskie i Imperium Habsburgów, odzyskała upragnioną suwerenność. Święto ustawowo zostało wprowadzone w okresie II Rzeczypospolitej już w 1937 roku, ale II wojna światowa i później ustrój polityczny sprawiły, że zaniechano obchodów na kolejne 52 lata. Święto zostało przywrócone dopiero w 1989 roku. Obecnie obchodzimy 102 rocznicę.

W tym roku obchody Święta Niepodległości przebiegały w naszej szkole inaczej niż zwykle ze względu na czas pandemii COVID – 19. Pomimo oczywistych utrudnień nasza „zdalna społeczność uczniowska”, równie uroczyście jak w ubiegłym roku, zaśpiewała hymn polski – „Mazurek Dąbrowskiego” na platformie Teams, włączając się w ten sposób do udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Dźwięki hymnu niosły się nie tylko w murach szkoły – rozbrzmiewały w naszych domach i wokół nich.

Ponadto uczniowie naszej szkoły uczcili Narodowe Święto Niepodległości, oglądając prezentację multimedialną przygotowaną przez klasę VII na tę okoliczność. Chętni i odważni uczniowie zmierzyli się z testem „O Niepodległej” na platformie Quizizz.

Comments are closed.