browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Uczniowie z Jasionki na III miejscu w Polsce

Posted by on 23 czerwca 2023

Zuzanna Nowak, Marek Leśniak i Jakub Parylak reprezentowali województwo podkarpackie w XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.  Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Ptaki parków krajobrazowych”. Finał został zorganizowany w Hotelu Janów w Borownicy koło Janowa Lubelskiego.  Nasi uczniowie wraz z opiekunem panią Danutą Patlewicz spędzili cztery dni w przepięknych okolicach Lasów Janowskich. W tym czasie korzystali z wielu atrakcji m.in.: projekcje filmów przyrodniczych, gry terenowe, wycieczka do Zoom natury z parkiem linowym, zwiedzanie rezerwatu przyrody „Imielty Ług”, ognisko w ostoi konia biłgorajskiego oraz dyskoteka. 

 Za uczestnikami pięć etapów konkursu, ogrom zdobytej wiedzy i satysfakcja, że godnie reprezentowali Podkarpacie. W finale zmierzyli się z testem wiedzy o parkach krajobrazowych i ptakach. Dobrze poradzili sobie z grą terenową, w czasie której musieli m.in. rozpoznać gatunki ptaków oraz ich odgłosy. Za trud i ciężką pracę uczniowie otrzymali cenne upominki.

Sukces ogólnopolski zawdzięczają swojej determinacji i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Serdecznie gratulujemy wybitnej promocji naszej szkoły i regionu.

Danuta Patlewicz

Galeria zdjęć pod linkiem

https://mega.nz/folder/opFCCTQK#U8_eYcVeo5jOUqlPgq3oWw

Comments are closed.