browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI TRZECIEGO MAJA

Posted by on 9 maja 2019

Dniu radości, dniu wesela!
Jak szeroki polski kraj,
Niechaj okrzyk w niebo strzela
Vivat! Vivat! Trzeci Maj!

                                                                                               Józef Relidzyński

 

           30 kwietnia 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku.

Warto podkreślić, że jest to ważny dzień dla każdego Polaka. Posłowie Sejmu Wielkiego przyjęli wówczas pierwszą w Europie, a drugą na świecie ustawę zasadniczą.

Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie występujący uczniowie przypomnieli zgromadzonej społeczności szkolnej dzieje uchwalenia pierwszej w Rzeczypospolitej konstytucji oraz znaczenie tego doniosłego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Konferansjerzy przybliżyli również fakty z dziejów Polski, często zapomniane i nie do końca rozumiane przez młodzież.

Po zaprezentowaniu montażu słowno-muzycznego głos zabrała pani dyrektor, która w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na  szacunek do dziedzictwa kulturowego, historycznego i własnych tradycji narodowych.

Na zakończenie przedstawiła sukcesy naszych uczniów w gminnych,  powiatowych i wojewódzkich konkursach.

           Cieszmy się, że żyjemy w  wolnej  Polsce i cieszmy się również z tego, że z dumą możemy patrzeć na biało – czerwoną flagę oraz śpiewać hymn narodowy.

Comments are closed.