browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Posted by on 23 marca 2023

21 marca w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, potocznie zwany Dniem Kolorowej Skarpetki. Cała szkoła, zarówno uczniowie jak i pracownicy wzięli udział w akcji „Kolorowa Skarpetka” i założyli w ten dzień dwie różne skarpety na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Klasy I-III oraz 5 i 6-latkowie z oddziału przedszkolnego miały okazję uczestniczyć w lekcji o inności pod hasłem „Każdy inny, wszyscy równi”. Dzięki temu dzieci dowiedziały się, że pomimo różnić, tak naprawdę wszyscy jesteśmy tak samo wartościowi.

Po zajęciach wszyscy wzięli udział w „Skarpetkowym Pokazie Mody”, w którym mogli zaprezentować swoje różnorodne skarpety, prezentując się w rytm muzyki.

Następnie dzieci w parach wykonały kolorowe skarpety przy wykorzystaniu włóczki oraz tektury.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za aktywny udział w akcji „Kolorowa Skarpeta” na cześć Osób z Zespołem Downa. Pokazaliśmy, że wszyscy jesteśmy tak samo równi, a od osób z Zespołem Downa dzieli nas tak niewiele, jeden dodatkowy chromosom.

Arleta Gwizdak

Beata Stepek

Więcej zdjęć pod linkiem

https://mega.nz/folder/hkUGyAiQ#QowaqG1LY08lZvHzNNSX0g

Comments are closed.