browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

POLA NADZIEI

Posted by on 20 kwietnia 2018

           6 października 2017 roku uroczystą mszą świętą w kaplicy Krośnieńskiego Hospicjum zainaugurowaliśmy X jubileuszową edycję Krośnieńskich Pól Nadziei. Później tradycyjnie w dużych donicach w ogrodzie hospicjum zasadziliśmy cebulki żonkili, które zakwitną wiosną. Część cebulek zabraliśmy do naszej szkoły i również zasadziliśmy je na rabatach. Dlaczego żonkile? Ponieważ w tej tradycji symbolizują one triumf odradzającego się wiosną życia, poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią.

Okres Wielkiego Postu to czas, kiedy chętni uczniowie naszej szkoły wykonują kolorowe żonkile z krepiny i bibuły, aby następnie w Niedzielę Palmową wolontariusze – nasi wychowankowie zorganizować kwestę na rzecz Krośnieńskiego Hospicjum.

Już od 9 lat nasza placówka włącza się w dzieło niesienia pomocy chorym i cierpiącym pensjonariuszom Krośnieńskiego Hospicjum. W roku obecnym kwestowało 17 wolontariuszy wspólnie z nauczycielami naszej szkoły. Hojność mieszkańców, jak co roku była duża – zebraliśmy 1301 zł. Rozdaliśmy darczyńcom około 300 żonkili.  

Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum złożyło serdeczne podziękowania wszystkim uczniom i nauczycielom angażującym się w szczytną akcją Krośnieńskich Pól Nadziei.

Galeria: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.

Comments are closed.