browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

 Piesza wycieczka klasy IV do Lubatowej

Posted by on 13 października 2023

Korzystając z pięknej wrześniowej pogody w dniu  kl IV udała się na pierwsza klasową wycieczkę do Lubatowej. W czasie drogi mogliśmy podziwić piękno krajobrazu naszej okolicy i przypomnieć sobie elementy krajobrazu przyrodniczego i antropogenicznego.                   

Po przybyciu do Lubatowej udaliśmy się pod pomnik upamiętniający zamordowanych przez niemieckich okupantów mieszkańców tejże miejscowości. Zapoznaliśmy się z historią tego bestialskiego czynu i oddaliśmy hołd pomordowanym ofiarom. Odwiedziliśmy tamtejszy kościół parafialny pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa oraz zapoznaliśmy się z historią męczeńskiej śmierci patrona.

Następnie rozpaliliśmy ognisko i przy pieczeniu kiełbasek i śpiewie piosenek fajnie i radośnie spędziliśmy resztę czasu. Do Jasionki wróciliśmy nieco zmęczeni ale zadowoleni z udanej i ciekawej ,chociaż krótkiej wycieczki.

                                                                                                  Małgorzata Kowalewska

Comments are closed.