browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

PASOWANIE NA UCZNIA

Posted by on 26 października 2022

W środę 19 października 2022 r. odbyła się w naszej szkole bardzo ważna uroczystość – PASOWANIE NA UCZNIA.

Pierwszaki przygotowywały się do tego wydarzenia niemal od początku roku szkolnego. Uczyły się dzielnie wierszy i wytrwale ćwiczyły piosenki. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w eleganckie stroje galowe, które zdobiły niebieskie kokardy oraz piękna dekoracja szkolnego korytarza, to wszystko po to, aby ślubowanie wypadło bardzo uroczyście. 

Uczniowie klasy I przedstawili program artystyczny, w którym wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Publiczność składająca się z Rodziców, pani Dyrektor, ks. Proboszcza i Grona Pedagogicznego nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów wielkim ołówkiem, którego dokonała pani Dyrektor Ewa Piróg. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Jasionce. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie legitymacji szkolnych, pamiątkowych dyplomów oraz kuferków ze słodyczami. Tradycyjnie uczniowie klasy VIII przygotowali dla pierwszaków imienne medale i słodkości.

Na zakończenie pani dyrektor skierowała ciepłe słowa do uczniów i Rodziców. Pochwaliła umiejętności najmłodszych wychowanków i życzyła im w szkole samych miłych chwil.

Te ważne momenty związane ze szkołą pozostaną im  na długo w pamięci. Na pewno uczniowie klasy I będą starali się swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Bożena Szydło

Galeria

Comments are closed.