browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Pasowanie na czytelnika

Posted by on 7 grudnia 2021

„Czytanie – oto najlepszy sposób uczenia się”.
A.Puszkin

Pod koniec listopada w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. 6 uczniów zostało oficjalnie przyjętych do grona czytelników biblioteki.

Zanim pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenia, uczestniczyli w zabawach i grach czytelniczych przygotowanych przez uczennice klasy VII. Po zdanym egzaminie uczniowie zapoznali się z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim mogli wypożyczyć pierwsze książki do czytania. 

Dzieci skupione i poważne uroczyście przyrzekały, że będą kochać i szanować książki. Radość nowych czytelników była ogromna, a wrażenia na pewno będą niezapomniane.

Na zakończenie imprezy w dowód przynależności do grona czytelników biblioteki uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom, zakładkę do książki wraz z jej prośbami.

Od tej pory pierwszaki mogą często odwiedzać szkolną bibliotekę i rozbudzić w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Galeria

Comments are closed.