browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Niemiecki w małym obiektywie

Posted by on 15 października 2020

Klasa VII rozpoczęła przygodę z językiem niemieckim nieco inaczej niż starsi koledzy. Od października uczniowie pracują na lekcjach z filmem.

Założeniem innowacji pedagogicznej jest postawienie ucznia z drugiej strony kamery; innymi słowy siódmoklasiści będą przygotowywać aranżacje przypominające realne sytuacje komunikacyjne (scenki, mini rozmówki), nagrywać je i w końcu prezentować na forum klasy. Do nagrań będą wykorzystywać dostępny sprzęt typu: telefon wyposażony w kamerę, aparat fotograficzny czy tablet. Innowacja powinna się sprawdzić jako niecodzienny sposób na pokonywanie barier w mówieniu w języku obcym.

Z pewnością nie jest łatwo stanąć przed kamerą, wygłosić dłuższy tekst i bezbłędnie go wyartykułować. A do tego wszystko powinno wyglądać naturalnie. Doświadczenie pierwszego zespołu „filmowców” dowodzi, że nawet minutowy film wymaga kilkudziesięciu prób. Pierwszy klaps wypadł jednak koncertowo. Zapytajcie siódmaków.

Comments are closed.