browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dzień Osób z Zespołem Downa

Posted by on 25 marca 2024

21 marca dniem wyjątkowym w naszej szkole. 

Postanowiliśmy po raz kolejny połączyć obchody pierwszego dnia wiosny z Dniem Osób z Zespołem Downa, zwanym też Dniem Kolorowej Skarpetki. Wszyscy tego dnia założyli dwie  skarpetki nie do pary na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Zakładając kolorowe, niepasujące skarpetki zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi z Zespołem Downa. Pokazujemy, że różni nas od nich tak niewiele, jeden niepasujący chromosom, tak jak jedna niepasująca skarpetka.

Na całym świecie 21 marca jest obchodzony Dzień Solidarności z Osobami z Zespołem Downa. Data ta nie jest przypadkowa, bo osoby z ZD posiadają dodatkowy dwudziesty pierwszy chromosom.

Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z uczniami klas 1-3 wzięły udział w zabawach integracyjnych, które poprzedzone były projekcją krótkiego filmu oraz rozmową na temat odmienności i wyjątkowości każdego z nas. Zaśpiewaliśmy też wspólnie piosenkę, której słowa ” Każdy jest inny, każdy wyjątkowy, słowa – gorszy – lepszy wyrzuć ze swej głowy” przypomniały jak ważne jest zrozumienie i tolerancja wobec siebie  nawzajem.

Mariola Szyszlak, Arleta Gwizdak, Beata Stepek

Comments are closed.