browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 

Posted by on 8 lutego 2023

W kalendarzu świąt nietypowych zapisano, że 7 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku.

Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy, angażując państwa z całego świata. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

W tym roku DBI pod hasłem „Działajmy razem” świętujemy do końca marca, a organizatorzy proponują szereg webinarów, spektakli oraz lekcji online.

W naszej szkole świętowanie rozpoczęliśmy udziałem w wykonaniu gazetki informacyjnej i konkursem na hasło Dnia Bezpiecznego Internetu, które brzmi: Bezpieczni w necie, szczęśliwi na świecie:)

Klasy IV-VI wzięły udział w webinarze:Co czyha na naszą prywatność w grach i internecie?

Klasy I-III wzięły udział w spektaklu pt. „Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”.

Zaplanowaliśmy również lokalne szkolne inicjatywy, które będą realizowane do końca marca.

Jadwiga Zator

Justyna Jabłecka-Mrozek

Comments are closed.