browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dzieci z Wrześni -11 listopada

Posted by on 15 listopada 2021

Dnia 10 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akademia miała przede wszystkim przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksję. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli wciąż niezmiennie wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie klasy VIII we współpracy z klasą VII i V recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Kotyliony wykonane przez uczniów klasy VIII i VII podkreśliły wagę uroczystości.

Święto 11 Listopada sprawia, że w zabieganym życiu zatrzymujemy się na chwilę, wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność, składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Po raz kolejny szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”, gdzie o symbolicznej godzinie 11:11, przy pięknie wyeksponowanej fladze odśpiewaliśmy wszyscy Mazurka Dąbrowskiego.

Galeria

Comments are closed.