browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Akcja czytelnicza u przedszkolaków

Posted by on 4 kwietnia 2024

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki, przypadającego 2 kwietnia, w oddziale przedszkolnym została zorganizowana odsłona ” II Międzynarodowego Dnia Książki z EUROPE DIRECT Rzeszów. Przystanek – Ziemia!”. Niniejsza akcja miała na celu ukazanie literatury jako sposobu na zapoznanie się dzieci z bogactwem kultury europejskiej (czytanie na głos uczniom fragmentów książek podejmujących tematy przyrody, ekologii i zmian klimatycznych).

9 kwietnia przedszkolaki przebrani w stroje, nawiązujące do ekologii, np. na zielono, uczestniczyli w wydarzeniu czytelniczym, sesji czytania na głos wybranych fragmentów „Opowieści o tym, jak uratować planetę ” Anna Casals, Paolo Ferri.

Mamy nadzieję, że to przedsięwzięcie przyczyni się do wyposażenie uczniów w odpowiedni zestaw umiejętności, aby poprzez głośne czytanie od najmłodszych lat mogli stawić czoło bieżącym wyzwaniom społecznym i osobistym.

Dorota Lenkiewicz

Comments are closed.