browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Zawody o puchar Dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Krośnie

Posted by on 18 lutego 2015

17 lutego 2015 roku w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie odbyły się piąte zawody z zakresu pierwszej pomocy, w których młodzież z gimnazjów powiatu krośnieńskiego dzielnie walczyła o puchar Dyrektora Pogotowia Ratunkowego. Organizatorem konkursu była Fundacja Maltańska Służba Medyczna o/Krosno.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy I gimnazjum: Milena Bień, Karolina Misiak i Magdalena Sikora. Trzyosobowe zespoły rozwiązywały test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz uczestniczyły w pozorowanych akcjach ratunkowych. Część praktyczna zawodów polegała na sprawdzeniu umiejętności udzielania pomocy w sytuacjach pozorowanych oraz umiejętności prawidłowego wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej – przeprowadzonej na fantomie z elektronicznymi wskaźnikami pomiarowymi. Podczas scen pozorowanych oceniane było: bezpieczeństwo ratowników, ratowanie życia i zdrowia, wezwanie kwalifikowanej pomocy, udzielenie pierwszej pomocy, umiejętność samodzielnego działania ratowników i kierowanie zespołem przez kierownika zespołu.

Naszym uczennicom nie udało się zdobyć wysokich miejsc w klasyfikacji zawodów, liczymy że w przyszłym roku odniesiemy sukces. Warty podkreślenia jest fakt, że nasza zawodniczka Karolina Misiak znalazła się wśród 10 najlepszych uczestników konkursu w części teoretycznej, którzy zostali nagrodzeni przez komisję konkursową żółtymi koszulkami.

(Zdjęcia z konkursu można obejrzeć na stronie Gimnazjum nr 5 w Krośnie www.szkola.najlepsza.pl)

Comments are closed.