browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

I etap Międzygminnego Konkursu Czytelniczo-Literackiego „Postaw na czytanie”

Posted by on 28 lutego 2023

W czwartek, 16 lutego 2023 r. odbyły się szkolne eliminacje do VI edycji Międzygminnego Konkursu Czytelniczo-Literackiego „Postaw na czytanie”, organizowanego przez Szkołę Podstawową w Równem.

W I etapie konkursu w kategorii klas IV-VI wzięło udział 24 uczestników, natomiast w kategorii klas VII-VIII – 27 uczestników ze szkół z terenu gminy Dukla i Jaśliska. Możliwych do zdobycia w obydwu testach konkursowych było 110 punktów. Zadaniem uczestników I etapu było wykazanie się dokładną znajomością lektur konkursowych. Test zawierał pytania otwarte i zamknięte, cytaty (a w nich ustalenie, kto wypowiedział te słowa), krzyżówkę, dopasowanie krótkiego opisu do danej postaci, wyrażenie własnego zdania na zadany temat.

Do II etapu przechodzą następujący uczniowie naszej szkoły:

Filip Niziołek, Zuzanna Nowak, Julia Jasłowska, Klaudia Nowak, Martyna Szczurek

Zadaniem uczestników II etapu będzie napisanie opowiadania twórczego, będącego dodatkowym rozdziałem książki, a dokładnie – wymyślenie postaci, która mogłaby pojawić się w jednej wybranej lekturze konkursowej i przedstawić przygodę z jej udziałem. Wydarzenia te mogą rozgrywać się w dowolnym momencie akcji utworu. Czas na przygotowanie własnej pracy to około 2 tygodnie.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

Dorota Lenkiewicz

Comments are closed.