browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wycieczka klasy II i III

Posted by on 28 września 2022

28 września klasa druga i trzecia odbyły klasową wycieczkę. Pierwszym punktem wyprawy było Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, gdzie uczniowie, przy rozgrzanym piecu, poznawali tajniki produkcji szkła, samodzielnie wybijali medale z tego tworzywa, a następnie wzięli udział w warsztatach malowania na szkle. Zwiedzając kolejne pomieszczenia muzeum, podziwiali wspaniałe ekspozycje różnorodnych wyrobów ze szkła, często zaskakujących swą formą i kolorystyką.

Następnym punktem wycieczki był Skansen w Bóbrce. Tu uczniowie utrwalili swoją wiedzę o Ignacym Łukasiewiczu i jego wynalazkach, dotykając miejsc, w których był i działał. Oglądali kopanki, bulgoczącą od wydobywającego się gazu ropę we wciąż działających szybach naftowych i inne liczne urządzenia kopalni. Pobyt w Bóbrce kończyła lekcja muzealna, podczas której uczniowie wykonali papierowe lampy naftowe. Po wydaniu ostatnich pieniędzy w muzealnym sklepiku, wszyscy zadowoleni i zmęczeni wrócili do domów.

Bogumiła Stojak

Comments are closed.