browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wycieczka edukacyjna ósmoklasistów do Dukli

Posted by on 3 grudnia 2022

2 grudnia b.r. klasa VIII, pod opieką p. Małgorzaty Kowalewskiej i p. Doroty Lenkiewicz, odbyła wycieczkę do Dukli.

Pierwszym punktem była wizyta w Urzędzie Gminy Dukla, zorganizowana w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie i doradztwa zawodowego.

Pani Krystyna Boczar-Różewicz – główny specjalista d/s promocji gminy zapoznała nas ze strukturą organizacyjną Urzędu Gminy, zadaniami realizowanymi przez samorząd gminny, z działalnością organów władzy samorządowej. Uczniowie mieli okazję poznać „urzędowe pomieszczenia” i uzyskać najistotniejsze informacje, dotyczące sposobów załatwiania spraw urzędowych. Miłą niespodzianką było spotkanie w gabinecie z zastępcą burmistrza Dukli panem Łukaszem Pirogiem oraz z zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego panem Mirosławem Matyką.

Po „niecodziennej i żywej lekcji” w urzędzie udaliśmy się do Muzeum Historycznego w Dukli, aby obejrzeć wystawę czasową „Karpackie okruchy Wielkiej Wojny”, dotyczącą militariów ze zbiorów Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historyczego „Galicja”.

Kontynuacją wizyty w muzeum było odwiedzenie cmentarza wojennego z I i II wojny światowej i zapalenie zniczy na mogiłach żołnierzy pochodzących z Jasionki.

Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy, był Kościół Farny pod wezwaniem św. Marii Magdaleny z XVIII w. – perły rokoko. Po wysłuchaniu historii kościoła, opowiedzianej barwnie i interesująco przez p. Mastyk oraz modlitwie osobistej, udaliśmy się do dukielskiej restauracji na ciepłą herbatkę.

Trzeba dodać, że był to udany i bardzo merytoryczny wyjazd klasowy, dzięki któremu uczniowie wrócili bogaci w ciekawe i przydatne informacje, i niezapomniane przeżycia.

WYCIECZKA REALIZOWANA BYŁA Z PROJEKTU HISTORYCZNEGO ,,SZKOŁA PAMIĘTA’’.

Dorota Lenkiewicz

Comments are closed.