browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Quiz o Niepodległej i dwa miejsca na podium

Posted by on 15 listopada 2017

Uczennica naszej szkoły Emilia Szczurek z klasy VII i uczeń klasy VI Paweł Kowalewski wzięli udział w gminnym Quizie o Niepodległej zorganizowanym przez GOK w Szkole Podstawowej w Tylawie. Zadania quizowe obejmowały zagadnienia związane z I wojną światową, walką Polaków o niepodległość, wiadomościami z naszego regionu ze szczególnym uwzględnieniem bitwy gorlickiej oraz tworzeniem się niepodległej Polski. Był to materiał dosyć trudny, szczególnie dla uczniów z młodszych klas. Jednak Paweł poradził sobie najlepiej ze wszystkich uczestników zdobywając 60 punktów na 62 możliwe. Tym samym zajął I miejsce. Emilka osiągnęła także fantastyczny rezultat plasując się na III miejscu.

Po konkursie Paweł przyznał, że w dużej mierze do zwycięstwa przyczyniło się to, iż prawie corocznie  w maju jeździł ze swoim wujkiem do Sękowej na rekonstrukcję bitwy gorlickiej. Odwiedzali także okoliczne cmentarze z I wojny światowej.

Jak widać historię najlepiej poznawać zwiedzając różne miejsca.

Obydwoje zostali nagrodzeni ciekawymi książkami i co najważniejsze jadą na wycieczkę do Warszawy!

Emilce i Pawłowi serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy udanego pobytu w stolicy.

Comments are closed.