browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

„Przerwa na czytanie”

Posted by on 13 października 2021

12 października w naszej szkole był dniem przyłączenia się do II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających „na przerwie”  pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w „czytaniu na przerwie”

Akcja ta realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Zanim jednak przystąpiliśmy do akcji, rozwiesiliśmy na korytarzach plakaty promujące czytelnictwo.

Ponadto każdej klasie, pani bibliotekarka przekazała szczegółowe informacje na temat przebiegu akcji w naszej szkole.

W tym dniu cała społeczność szkolna (uczniowie, nauczyciele) w swoich klasach, „kącikach czytelniczych” i przygotowanych tzw. strefach czytania, głośno czytała wybraną przez siebie książkę, wypożyczoną z biblioteki szkolnej albo przyniesioną z domu. „Królowały” baśnie, bajki, powieści historyczne i współczesne, nowele itp.

Na zakończenie akcji uczniowie zostali poproszeni o wykonanie plakatu promującego czytelnictwo.

Udział w akcji wzięli wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole ( 69 uczniów ) oraz nauczyciele (8 osób).

Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska szkolnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Mamy nadzieję, że przyczynimy się do pobicia zeszłorocznego rekordu w czytaniu, który w 2020 r. 149 851, a w 2019 r. 158 809 osób czytających.

W przyszłym roku też włączamy się do głośnego czytania. Na pewno warto…

Dziękujemy serdecznie uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu akcji.

Galeria zdjęć

Comments are closed.