browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

„ O MATMO!”

Posted by on 2 lutego 2023

Już w lutym ruszyła nowa wystawa objazdowa stworzona w ramach programu Nauka dla Ciebie. Nasza szkoła została zgłoszona do mobilnej i interaktywnej wystawy pod nazwą „O matmo!”, która powstała w ramach wspólnego Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik, finansowanego w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki.

W ramach programu Nauka dla Ciebie realizowane są również działania pod nazwą Naukobus”. Jest to przedsięwzięcie pełniące rolę mobilnego laboratorium i dające szansę zobaczenia i  dotknięcia ponad 20 eksponatów przygotowanych i obsługiwanych przez zespół animatorów z Centrum Nauki Kopernik.

            Uczestnicy programu spotkają się również z Planetobusem” – czyli mobilnym planetarium, na którego półokrągłym „suficie” widzowie oglądają pokazy astronomiczne, prowadzone na żywo przez edukatorów. W jasny dzień można zobaczyć niebo pełne gwiazd, poznać najciekawsze konstelacje, układy planet i inne obiekty astronomiczne, a także odwiedzić Międzynarodową Stację Kosmiczną i dowiedzieć się, co robią na niej astronauci. Z niecierpliwością i zainteresowaniem oczekujemy niecodziennych gości 🙂

Justyna Jabłecka-Mrozek

Comments are closed.