browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Narodowe Święto Niepodległości

Posted by on 15 listopada 2017

„Polsko, Ty zawsze wiernych synów miałaś – słowa Edwarda Łojana były hasłem uroczystej akademii upamiętniającej 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

10 listopada 2017 r. , w przeddzień Święta  Niepodległości, podczas zaprezentowanego przez uczniów naszej szkoły montażu słowno-muzycznego, nie zabrakło śpiewu pieśni patriotycznych m.in. „Roty”, „Wiązanki patriotycznej”, ”Modlitwy” i recytowania wierszy okolicznościowych, które odegrały ważną rolę w tworzeniu i funkcjonowaniu tożsamości narodowej.

W pięknych galowych strojach uczniowie w ten sposób uczcili nie tylko  rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale wzbudzili pamięć o bohaterach, którzy oddając własne życie za wolność narodu, zostawili nam prawdziwe świadectwo miłości do Ojczyzny.

Była to także wspaniała okazja do „żywej” lekcji historii naszej Ojczyzny, która obfituje w ważne dla Polaków wydarzenia.

 

Comments are closed.