browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Konkurs literacko – plastyczny „ZAPLĄTANI W SIEĆ”

Posted by on 25 listopada 2020

Drodzy Uczniowie!

Zapraszam Was do udziału w konkursie szkolnym, punktowanym w naszym szkolnym współzawodnictwie „Aktywni w życiu szkoły”. Konkurs nosi nazwę „Zaplątani w sieć” i ma charakter literacko – plastyczny.

Zależy mi na tym, abyście opowiedzieli historię o tym, jak niebezpieczny może czasem okazać się internet. Przemyślcie temat. Może przydarzyło się Wam coś, o czym chcielibyście opowiedzieć w formie komiksu. A może wyobraźnia podpowie jakąś ciekawą historię?

Oto najistotniejsze informacje:

1. Najważniejszym celem konkursu jest popularyzowanie tematyki zagrożeń wynikających z korzystania z internetu oraz kształtowanie właściwych postaw wobec rówieśników.

2. Praca powinna mieć formę komiksu, nie może być wydrukowana – rysunki i tekst piszemy odręcznie. Komiks nie musi być obszerny – poniżej w punkcie 8 są wymagania.

3. Należy pamiętać, że komiks opowiada historię obrazkami, stroni od nadmiaru słów.

4. Jury będzie oceniać pomysłowość, staranność oraz poprawność stworzonego „dzieła”.

5. Na każdej stronie komiksu powinny się znajdować co najmniej cztery rysunki.

6. Pracę możecie wykonywać samodzielnie albo w duecie. To ważne, bo nie wszyscy mamy talent plastyczny i nie wszyscy świetnie piszemy. Tym razem możemy pracować we dwójkę 🙂

7. Wykonane, spięte lub zszyte prace należy opisać (imię i nazwisko; klasa) i poprzez rodziców złożyć w szkole z prośbą o przekazanie do gabinetu pedagoga – do 20 grudnia 2020 r. Szkoła jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00.

8. Uczestnicy będą oceniani w 3 kategoriach:

I kategoria – uczniowie klas I – III (tutaj obowiązują tylko 2 strony)

II kategoria – uczniowie klas IV – V (minimum 3 strony)

III kategoria – uczniowie klas VI – VIII (minimum 5 stron).

9. Dodatkowo osoby, które będą chciały wziąć udział w konkursie, proszę o potwierdzenie uczestnictwa u wychowawców (klasy I – III) lub poprzez pocztę e – dziennika na mój adres – do 10 grudnia b. r.

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie!

Jadwiga Zator

Źródło grafiki: http://stylzdrowia.pl/dzieci-w-swiecie-nowych-technologii/

Comments are closed.