browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

„Koncert dla Niepodległej”

Posted by on 17 listopada 2022

W związku z tym, podobnie jak w ubiegłych latach, wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy, przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po krótkim okolicznościowym przemówieniu Pani Dyrektor zaprosiła poszczególne klasy do koncertowania dla Niepodległej. W tym roku wysłuchaliśmy tradycyjnych i nowych pieśni patriotycznych, ubarwionych grą na flecie i kostiumami. Kolejno prezentowali się uczniowie klas od II do VIII, a wszyscy zgromadzeni wspierali ich śpiewem i brawami.

Hymn narodowy jest symbolem naszej państwowości, naszej niepodległości i suwerenności. On także przypomina, że oprócz wdzięczności mamy również obowiązki. Mamy obowiązek dbać o tę niepodległość, o tę suwerenność, dbać o to, abyśmy my, ale także nasze następne pokolenia mogły cieszyć się niepodległą Ojczyzną.

Justyna Jabłecka-Mrozek

Galeria

Comments are closed.