browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Posted by on 5 września 2015

„Dzień dobry, szkoło!”

Żegnajcie, lasy zielone,

Żegnajcie rzeki błękitne.

Już wrzesień idzie przez łąki

I wrzosem liliowo kwitnie.

                     Żegnajcie, letnie przygody,

                   Czas już powracać do domu.

                   Złocą, czerwienią się liście

                 dębów, jesionów i klonów.

Witaj nam, szkoło radosna,

grająca dzwonkiem co rano!

Dzień dobry, szkoło wesoła.

Lesie i łąko, dobranoc.

                 Tadeusz Kubiak

     Nowy rok szkolny 2015/2016 przywitał uczniów piękną i słoneczną pogodą. Już tradycyjnie, najpierw odbyła się inauguracyjna msza święta w kościele, a następnie wszyscy udali się do szkoły.

Na początku pani dyrektor powitała wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły. Szczególnie ciepłe słowa popłynęły w kierunku najmłodszych dzieci, które po raz pierwszy przyszły do szkoły i rozpoczynają swoją przygodę z nauką i zabawą.

Następnie pani dyrektor zapoznała z organizacją i pracą szkoły oraz ze zmianami w przepisach prawa oświatowego od 1 września 2015 roku. Kończąc przemówienie, życzyła wszystkim wielu sukcesów, realizacji wszelkich planów i zamierzeń, radosnych chwil spędzonych w naszej szkole, wytrwałości, cierpliwości i pogody ducha na każdy dzień zmagania się ze swoimi obowiązkami.

Po oficjalnym otwarciu roku szkolnego i krótkiej części artystycznej uczniowie rozeszli się do klas, by spotkać się ze swoimi wychowawcami, zapoznać się z planem zajęć, sprawami organizacyjnymi i od 2 września wyruszyć na nowe i ekscytujące spotkanie z wiedzą.

Rok szkolny 2015/2016 został rozpoczęty!

Comments are closed.