browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

II Szachowy Turniej o Puchar Dyrektora ZSP

Posted by on 3 grudnia 2015

                             W ostatni dzień listopada 2015 roku odbył się II Szachowy Turniej o Puchar Dyrektora ZSP w Jasionce. Uczestniczyło w nim 15 SONY DSCzawodników i zawodniczek, uczniowie w bardzo szerokim przedziale wiekowym. Najmłodsza uczestniczka uczęszcza do klasy „0”, a najstarszy uczestnik do III klasy gimnazjum. Turniej prowadził sędzia Polskiego Związku Szachowego Jerzy Gunia. Pomimo dużych emocji turniej przebiegał w bardzo sportowej atmosferze. Duży w tym udział sędziego, który doskonale panował nad temperamentem uczniów. O emocjach i chęci wygranej niech świadczy przykład, że jeden z uczestników nie wytrzymał nerwowo i musiał kilka partii oddać walkowerem. Często partie kończyły się przegraną ucznia mającego zdecydowaną przewagę gdyż popełniał on błąd posunięcia.

                             Najlepszym zawodnikiem okazał się Patryk Szczurek (8 punktów), który otrzymał puchar ufundowany przez Dyrektorkę szkoły. W pierwszej trójce znaleźli się ponadto: Kornel Kowalewski (7,5 punkta) i Paweł Kowalewski (6,5 punkta). Pozostałe miejsca można sprawdzić na stronie www.chessarbiter.com. Turniej przyczynił się do popularyzacji królewskiej gry wśród uczniów naszej szkoły, pozwolił nabrać turniejowego doświadczenia oraz zdobyć przez kilku uczestników pierwszych kategorii szachowych.

Comments are closed.