browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

11 LISTOPADA

Posted by on 30 października 2019

„Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”

Oskar Kolberg

11 listopada 1918 r. Polska narodziła się na nowo i wróciła na mapę świata. Rok 2018 był rokiem,w którym wyjątkowo hucznie  obchodziliśmy odzyskanie niepodległości. Za kilka dni – 11 listopada mija 101 lat, od kiedy nasz naród znów może  cieszyć się wolnością.

W naszej szkole Święto Niepodległości uczcimy dzień później – 12 listopada. W tym roku nie będzie akademii, a uroczysty Koncert Pieśni Patriotycznych pt.  „Tobie i Twoim Bohaterom śpiewamy, Polsko”.

W koncercie wezmą udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, czyli klasy od oddziału przedszkolnego do klasy VIII. W repertuarze wykonawców znajdą się pieśni patriotyczne, powstańcze, legionowe i wojskowe. To wspólne „muzyczne świętowanie” będzie hołdem złożonym tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu walczyli przed laty o wymarzoną niepodległość, a także wyrazem radości, że Polska jest wolna.

W dniu 12 listopada 2019 roku w naszej szkole będziemy śpiewać o Polsce i dla Polski. Szkolny Koncert rozpocznie się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie każdej klasy zaprezentują pod kierunkiem nauczyciela wychowawcy jedną pieśń patriotyczną.

Wybór pieśni już się odbył w drodze losowania.

Kl. „0” – „Płynie Wisła, płynie”

Kl. 1 – „Serce w plecaku”

Kl. 2 –  „Przybyli ułani pod okienko”

Kl. 3 – „Wojenko, wojenko”

Kl. 4 – „Rota”

Kl. 5 – „ O mój rozmarynie”

Kl. 6 – „Rozkwitały pąki białych róż”

Kl. 7 –  „Piechota”

Kl. 8 – „Marsz, marsz Polonia”

Comments are closed.